Where the Oregon Coast Falls in Love!
Pre-loved 14k YG W/ Checker Cut Tourmaline Fashion Ring w/ Diamond accents
Low in-store inventory, may be subject to change.
Specifications:
| Solidity: | Solid |
| Approx. Finger Size: | 6 |
| Weight: | 3.3g |
| Surface Finish: | Polished |
| Primary Stone: | Green Tourmaline |
| Primary Stone Size: | 9x7mm |
| Primary Stone Shape: | Oval |
| Approx. Shank Width: | 1.7mm |
| Approx. Top Height: | 6.5mm |
| Approx. Top Width: | 9mm |
| Metal Type: | 14k Yellow Gold |
