Where the Oregon Coast Falls in Love!
Pre-loved 18k and Sterling Silver Antique Chandelier Earrings with Iolite, Diamonds and Pearl Accents
Low in-store inventory, may be subject to change.
Specifications
| Closure: | Friction Post |
| Weight: | 17.6g |
| Approx. Size: | 2.5" L x .75" W |
| Solidity: | Solid |
| Surface Finish: | Polished |
| Primary Stone Shape: | Tear Drop |
| Primary Stone Size: | 16mm x 10.9mm |
| Primary Setting Style: | Briolette |
| Primary Stone Type: | Iolite |
| Mwtal Type: | 18k Yellow Gold/Sterling Silver |
