Where the Oregon Coast Falls in Love!
Pre-loved 18k Yellow Gold Seed Pearl & Diamond Vintage Ring w/ Blue Enamel Made in England
Low in-store inventory, may be subject to change.
Specifications:
| Solidity: | Solid |
| Approx. Finger Size: | 6.5 |
| Weight: | 2.6g |
| Surface Finish: | Polished |
| Primary Stone: | Diamond |
| Primary Stone Size: | 1.8mm |
| Primary Stone Shape: | Round |
| Primary Setting Style: | Prong |
| Approx. Shank Width: | 2.5mm |
| Approx. Top Height: | 3.1mm |
| Approx. Top Width: | 9mm |
| Metal Type: | 18k Yellow Gold |
