Where the Oregon Coast Falls in Love!
Pre-loved 14k Yellow Gold Pink Tourmaline & Antique Diamond Ring
Low in-store inventory, may be subject to change.
Specifications:
| Solidity: | Solid |
| Approx. Finger Size: | 6.5 |
| Weight: | 1.6g |
| Surface Finish: | Polished |
| Primary Stone: | Pink Tourmaline |
| Primary Stone Size: | 6x4mm |
| Primary Stone Shape: | Oval |
| Approx. Shank Width: | 1.3mm |
| Approx. Top Height: | 4.4mm |
| Approx. Top Width: | 10.8mm |
| Metal Type: | 14k Yellow Gold |
