Where the Oregon Coast Falls in Love!
Pre-loved 14k Yellow Gold Anniversary .33cttw Diamond Band
Low in-store inventory, may be subject to change.
Specifications:
| Solidity: | Solid |
| Approx. Finger Size: | 7.5 |
| Weight: | 2.6g |
| Surface Finish: | Polished |
| Primary Stone: | Diamond |
| Primary Stone Size: | 3mm |
| Primary Stone Shape: | Round |
| Primary Setting Style: | Prong |
| Approx. Shank Width: | 1.5mm |
| Approx. Top Height: | 4.4mm |
| Approx. Top Width: | 2.9mm |
| Metal Type: | 14k Yellow Gold |
