Where the Oregon Coast Falls in Love!
Pre-loved 14k Yellow Gold 1.0cttw Cluster Row Fashion Ring
Low in-store inventory, may be subject to change.
Specifications:
| Solidity: | Solid |
| Approx. Finger Size: | 8.75 |
| Weight: | 7.9g |
| Surface Finish: | Polished |
| Primary Stone: | Diamond |
| Primary Stone Size: | 3.3mm Round |
| Primary Stone Shape: | Round |
| Primary Setting Style: | Prong |
| Approx. Shank Width: | 4.9mm |
| Approx. Top Height: | 4.5mm |
| Approx. Top Width: | 11.1mm |
| Metal Type: | 14k Yellow Gold |
