Where the Oregon Coast Falls in Love!
Pre-loved 14k White Gold Art Deco Modified Brooch into Ring w/ .05ct Miner Cut Diamond Ring
Low in-store inventory, may be subject to change.
Specifications:
| Solidity: | Solid |
| Approx. Finger Size: | 6.5 |
| Weight: | 5.4g |
| Surface Finish: | Polished |
| Primary Stone: | Diamond |
| Primary Stone Size: | 2.3mm Round |
| Primary Stone Shape: | Round |
| Primary Setting Style: | Prong |
| Approx. Shank Width: | 2.5mm |
| Approx. Top Height: | 3.2mm |
| Approx. Top Width: | 36.7mm |
| Metal Type: | 14k White Gold |
