Where the Oregon Coast Falls in Love!
Pre-loved 14k White Gold 1.0cttw Invisaset Diamond Ring with Yellow Diamond Accents
Low in-store inventory, may be subject to change.
Specifications:
| Solidity: | Solid |
| Approx. Finger Size: | 8.5 |
| Weight: | 4.1g |
| Surface Finish: | Polished |
| Primary Stone: | Diamond |
| Primary Stone Size: | 2mm |
| Primary Stone Shape: | Square |
| Primary Setting Style: | Invisible Set |
| Approx. Shank Width: | 1.5mm |
| Approx. Top Height: | 5.8mm |
| Approx. Top Width: | 11.3mm |
| Metal Type: | 14k White Gold |
