Where the Oregon Coast Falls in Love!
Pre-loved 14k TwoTone Gold Vintage Tear Drop Gen Ruby & Diamond Fashion Ring
Low in-store inventory, may be subject to change.
Specifications:
| Solidity: | Solid |
| Approx. Finger Size: | 7 |
| Weight: | 3.5 |
| Surface Finish: | Polished |
| Primary Stone: | Genuine Ruby |
| Primary Stone Size: | 4.5mm x 4mm |
| Primary Stone Shape: | Pear |
| Primary Setting Style: | Bezel |
| Approx. Shank Width: | 2.8mm |
| Approx. Top Height: | 2.9mm |
| Approx. Top Width: | 10.4mm |
| Metal Type: | 14k Yellow Gold |
