Where the Oregon Coast Falls in Love!
Pre-loved 10k White Gold Art Deco Design with LG Green Spinel Stone
Low in-store inventory, may be subject to change.
Specifications
| Solidity: | Solid |
| Approx. Finger Size: | 7 |
| Weight: | 2.6g |
| Surface Finish: | Polished |
| Primary Stone: | LG Green Spinel |
| Primary Setting: | Prong |
| Primary Stone Size: | 11.9x8.3mm |
| Approx. Shank Width: | 1.6mm |
| Approx. Top Height: | 5.4mm |
| Approx. Top Width: | 14.4mm |
| Metal Type: | 10k White Gold |
