Where the Oregon Coast Falls in Love!
Pre-loved 10k White Gold 1930's Mens Ring with Filigree & Lab Grown Ruby
Low in-store inventory, may be subject to change.
Specifications:
| Solidity: | Solid |
| Approx. Finger Size: | 10.5 |
| Weight: | 5.4g |
| Surface Finish: | Polished |
| Primary Stone: | Lab Grown Ruby |
| Primary Stone Size: | 11x9mm |
| Primary Stone Shape: | Barrel |
| Primary Setting Style: | Bezel |
| Approx. Shank Width: | 5mm |
| Approx. Top Height: | 4.3mm |
| Approx. Top Width: | 13.2mm |
| Metal Type: | 10k Yellow Gold |
